Zelený čaj

Zelený čaj (bylinná tinktura - CityShaman). Přírodní bylinný extrakt ze zeleného čaje Gun Powder s antioxidačními účinky pro normální činnost srdce a pro normální duševní stav a koncentraci při učení. Tinctura Camelliae folium. Tincture Green tea.

Čajovník čínský syn. kamelie čínská (Camellia sinensis), čeleď čajovníkovité (Theaceae), SK - čajovník čínsky.

Obsažené polyfenoly podporují detoxikační činnost, snižují absorpci cholesterolu ze střeva a také snižují jeho syntézu - obecně vedou ke snížení lipidů v plasmě. Antioxidační účinky fenolů přispívají k prevenci.

Účinky jednotlivých látek:

Polyfenoly- jsou v zeleném čaji obsaženy ve vysokých koncentracích a díky nim má zelený čaj lehce svíravou chuť. Polyfenoly působí preventivě.

Flavonoidy- jsou rostlinné pigmenty, většina z nich má antioxidační vlastnosti, čímž chrání lidské tělo před antioxidačním stresem.

Katechiny- jsou velmi hojně zastoupeny v zeleném čaji. Nejvýznamnější z nich je epigallokatechin gallát (EGCG), který tvoří 10 - 50 % všech katechinů v zeleném čaji. Jeho význam s přibývajícími studiemi stoupá a ukazuje se že je to významný antioxidant, který je 25 - 100 krát účinnější než vitamin C a E. Nejnovější studie odhalila, že tato látka má velmi významný vliv na zabránění tvorby onkologických problémů blokováním enzymu urokinázy, bez kterého se onko buňky nemohou rozmnožovat.

Taniny- skupina jednoduchých a složených fenolů. Tyto látky zmírňují žaludeční obtíže a mají uklidňující efekt na centrální nervový systém, čímž působí proti účinkům kofeinu.

Tein (kofein)- svoji strukturou je podobný kyselině močové. Odstraňuje únavu a odvodňuje organizmus.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální činnost srdce. Metabolismus / oxidaci tuků. Termogenese - energetický výdej. Metabolismus lipidů. Duševní stav a výkon koncentrace – učení. Orální zdraví. Antioxidant. Pružnost cév. Normální hladina cholesterolu v krvi. Normální činnost srdce. Vylučování vody z těla.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině. Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, léčivá rostlina čajovník čínský.

Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 2x denně 10 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky. 

350,00 Kč
cena včetně DPH