Šišák bajkalský

Šišák bajkalský (bylinná tinktura - CityShaman). Přírodní bylinný extrakt z kořene léčivé rostliny šišáku bajkalského. Tinctura Scutellariae radix. Tincture Chinese skullcap root. Buhnerův protokol - kniha Přírodní antivirotika (str. 134 - 152).

Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis, čeleďhluchavkovité - Lamiaceae, SK: Šišiak bajkalský, CH: HUANG QIN) je rostlina původem Zabajkalí, u nás je to výhradně pěstovaná rostlina, ve volné přírodě se nevyskytuje. Je využíván kořen tříletých rostlin. Obsahuje řadu látek, jejichž komplexní účinek vede k harmonizaci imunitního systému. Důležitou složkou je flavonoid baicallin, který patří k látkám fenolické povahy a pravděpodobně v organismu působí podobně jako vitamíny - plní funkci katalyzátoru biochemických reakcí, které jsou nezbytné pro správnou funkci imunitního systému. Dále droga obsahuje glykosidy, steroidní saponiny, pryskyřici, minerální látky a organické kyseliny, jejichž společné působení napomáhá následné detoxikaci organismu od balastních látek. Účinků má tato vynikající rostlina daleko více, ale nesmíme je uvádět.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální stav kloubů a svalů.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině. Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, propylenglykol, léčivá rostlina šišák bajkalský.

Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 2x denně 10 kapek. Z důvodu obsahu alkoholu nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. 

Doporučení:

  • byl zjištěn synergický (podporující) účinek spolu s beta – lactamovými antibiotiky jako ampicilin, amoxicilin, methicilin, cefotaxim na beta-lactam resistentní a methicilin resistentní kmeny Staphylococcus aureus (MRSA)

Omezení užívání:

  • při léčbě hypotenze (šišák významně zvyšuje účinnost léků na snížení krevního tlaku)
  • obecně zvyšuje účinnost některých léků a léčivých rostlin
  • nekombinovat s pivoňkou
350,00 Kč
cena včetně DPH