Kozlík

Kozlík (bylinná tinktura - CityShaman). Přírodní bylinný extrakt z kořene léčivé rostliny kozlíku lékařského pro tlumení stresu, pro duševní zdraví a správné mozkové funkce. Tinctura Valerianae radix. Tincture Valerian root. T2/K3

Kozlík lékařský (Valeriana officinalis, čeleďkozlíkovité - Valerianaceae, SK: Valeriána lekárska). Kozlík lékařský už ve 12.století používala abatyše Hildegarda ke zklidnění a zlepšení spánku. I v současnosti patří kozlík lékařský k nejúčinnějším zklidňujícím drogám. Tlumí nervozitu, úzkost a duševní napětí. Zajišťuje hlubší a delší spánek bez následných bolestí hlavy. Nejúčinnější složkou se sedativními účinky jsou valepotriáty. Na rozdíl od syntetických léků (např. Diazepam) není návykový, nemá vedlejší účinky a nevyvolává abstinenční příznaky při ukončení užívání. 

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Duševní zdraví - relaxace – stres. Normální činnost kardiovaskulárního systému - krevní tlak. Normální trávení. Kognitivní funkce.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině. Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury. 

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, glycerol, léčivá rostlina kozlík lékařský.

Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Pro případ vysokých dávek (20-30 kapek) užívejte 4 týdny (maximálně 6 týdnů), pak musí následovat 4 týdenní přestávka.

Dávkování: 5 kapek 3x denně. Možno užívat i jednu dávku 30 - 60 minut před spaním. Minimální riziko nežádoucích účinků. Z důvodu obsahu alkoholu nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. 

350,00 Kč
cena včetně DPH