Jírovec květ

Jírovec květ (bylinná tinktura - CityShaman). Přírodní bylinný extrakt z květu léčivé rostliny jírovce maďalu (pakaštan koňský) pro normální funkce cév. Tinctura Aesculi flos. Tincture Horse chestnut flower.

Jírovec maďal (Aesculus hippocastanum, čeleďmýdelníkovité - Sapindaceae, SK: Pagaštan konský) působí prakticky na celý cévní systém, i na periferní prokrvení, koronární cévy, mozkové cévy. Díky svým účinným látkám (aesculin a aescin) ovlivňuje pevnost cév. Je významným pomocníkem pro lymfatickou cirkulaci.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální činnost kardiovaskulární soustavy. Oběh - žíly – vlásečnice. Normální činnost cévní soustavy. Těžké nohy. Antioxidant. Normální činnost kloubů (pohyblivost). (Pre) menstruační & menopauzální pohodlí. Přirozená obranyschopnost – odolnost. Normální stav pokožky. Normální funkce žaludku. Normální funkce oběhové soustavy.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině. Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury. 

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, léčivá rostlina jírovec maďal. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 2x denně 10 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky. 

350,00 Kč
cena včetně DPH