Hořec

Hořec (bylinná tinktura - CityShaman). Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt z kořene léčivé rostliny hořce žlutého pro normální trávení. Tinctura Gentianae radix. Tincture Gentian root. T3/K1

Hořec žlutý (Gentiana lutea, čeleď hořcovité - Gentianaceae, SK: Horec žltý). Účinnou látkou jsou zejménaglykosidicky vázané iridoidy - hořčiny, základem je amarogencin (amarogentin), jehož číslo hořkosti je asi 58 milionů, asi 2% glykosidického monoterpenu genciopikrosidu s číslem hořkosti asi 12 000, obsah 2%, genciopikrin, gentiamarin, gentiin, amaroswerin a amaropagin, potom jsou přítomna barviva - např. žlutý xantonový derivát gentizin, sacharidy (asi 5% trisacharidu gencianózy, menší množství disacharidu genciobiózy), asi 0,03% alkaloidů (např. gencianin, gencialutin), třísloviny, amid kyseliny nikotinové, sliz a pektin. Droga je téměř úplně bez škrobu (obsahuje rezervní fruktozan inulin).

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální trávení. Osvěžení těla.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině. Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury. 

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, glycerol, léčivá rostlina hořec žlutý.

Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 2x denně 10 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Toxicita: vyšší dávky překrvují a dráždí sliznice trávicího sytému, vyvolávají odpor, nevolnost až zvracení a bolesti halvy. Upozornění pro kojící matky: hořčina přechází do mateřského mléka a dává mu hořkou chuť.

350,00 Kč
cena včetně DPH