Elixír na trávení

Elixír na trávení (bylinná tinktura - CityShaman). Receptura je zaměřena na komplexní podporu trávicího procesu.

Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt z léčivých rostlin pro normální trávení. Stimuluje slinivku k vyšší tvorbě enzymů, podporuje tvorbu žluči a působí příznivě v oblasti jater, slinivky, žlučníku, žaludku a dvanáctníku.

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40 %, léčivé rostliny (byliny) - hořec žlutý (Gentiana lutea), smetánka lékařská (Taraxacum officinale), andělika lékařská (Angelica officinalis syn. Angelica archangelica), fenykl obecný (Foeniculum vulgare), aloe pravá (Aloe vera) a papája obecná (Carica papaya).

Hořec žlutý (Gentiana lutea, čeleď hořcovité - Gentianaceae, SK: Horec žltý). Účinnou látkou jsou zejménaglykosidicky vázané iridoidy - hořčiny, základem je amarogencin (amarogentin), jehož číslo hořkosti je asi 58 milionů, asi 2% glykosidického monoterpenu genciopikrosidu s číslem hořkosti asi 12 000, obsah 2%, genciopikrin, gentiamarin, gentiin, amaroswerin a amaropagin, potom jsou přítomna barviva - např. žlutý xantonový derivát gentizin, sacharidy (asi 5% trisacharidu gencianózy, menší množství disacharidu genciobiózy), asi 0,03% alkaloidů (např. gencianin, gencialutin), třísloviny, amid kyseliny nikotinové, sliz a pektin. Droga je téměř úplně bez škrobu (obsahuje rezervní fruktozan inulin).

Pampeliška (smetanka) lékařská (Taraxacum officinale, čeleď hvězdnicovité - Asteraceae, SK: Púpava lekárska). Kořeny obsahují především fruktózan inulin - hlavně sbírané zvášť jako droga (až 25%). Terapeuticky cenné látky tvoří však i hořčiny, z nichž je nejvýznamnější taraxcin, taraxacerin, laktupikrin (seskviterpenový lakton, gvajanolid), pentacyklické metylované triterpeny taraxerol a taraxasterol, potom sliz, třísloviny, organické kyseliny, aminokyseliny, steroly sitosterol a stigmasterol, inozit, silice, v mléčné šťávě cerylalkohol, laktucerol, kaučuk, nadzemní části obsahují vitamín C, B2, terpenové alkoholy, xantofyly a karotenoidy. Přítomny jsou i cenné minerální soli. Listy stejně jako kořen obsahují neglykosidické hořčiny /triterpenoidy/ (taraxacin), saponiny, fytosteroly (taraxasterol a homotaraxasterol), sliz, inozit, manit, třísloviny, pryskyřici, kaučuk, silici, triterpenové alkoholy (arnidiol a faradiol), cholin a saponin, kyselinu L-askorbovou a kyselinu křemičitou. V květech se nacházejí i flavonoidy, organické kyseliny, xantin, karotenoidy, trochu silice a jiné látky.

Andělika (angelika) lékařská syn. děhel lékařský (Angelica officinalis syn. Angelica archangelica, čeleď miříkovité - Apiaceae, SK: Angelika lekárska). Hlavní obsahovou látkou je silice (v plodu do 2%, v kořeni 1%) s obsahem felandrenu, pinenu, kumarinů (furokumariny, např. angelicin, bergapten, imperatorin, xantotoxol, umbeliprenin) a seskviterpenů, dále hořčiny, třísloviny, organické kyseliny, pryskyřice, sacharidy a flavonoidy (např. archangelenon). Působí na nadýmání při poruchách slinivky. Rostlina potlačuje hnilobný proces ve střevech. Tlumí žaludeční a střevní neurózu. Pomáhá při tělesné a psychické slabosti. Ovlivňuje psychosomatické reakce organizmu na dlouhotrvající stres - předchází potížím z dlouhotrvajícího stresu. Pomáhá vstřebat duševní otřesy a zlé zkušenosti, ať již právě prožité, či déle potlačované. Pomáhá nám též udržet či najít naši vnitřní velikost. Likviduje staré i čerstvé duševní rány. Získané zkušenosti zasazuje do kontextu a přináší schopnost je hodnotit z různých pohledů. Čistí duši a otevírá nás novým zkušenostem.

Fenykl obecný (Foeniculum vulgare, čeleďmiříkovité - Apiaceae, SK: Fenikel obyčajný) obsahuje 4-6% silice, jejíž hlavní složku tvoří terpen anetol (60%), potom fenchon (10-20%), fenikulin, metylchavikol, anýzový aldehyd a rozličné terpenové uhlovodíky. Silice tzv. sladkého fenyklu má méně fenchonu (5%), ale více anetolu (až do 80%). Další obsahové látky jsou bílkoviny, sacharidy, organické kyseliny a olej.

Papája obecná (melounová) (Carica papaya, čeleď papájovité - Caricaceae, SK: papája melónová (obyčajná)). Latex obsažený v rostlině obsahuje proteolytické enzymy rozkládající bílkoviny - zejména papain a chymopapain. Enzymy jsou obsažený v pletivu celé rostliny, tedy i v listu, ze kterého je vyroben náš přípravek. Enzym papain podporuje trávení a přispívá k odbourávání tělesného tuku.

Zdravotní tvrzení týkající se této směsi léčivých rostlin ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální trávení. Osvěžení těla. Normální činnost jater. Metabolismus sacharidů. Normální činnost kardiovaskulárního systému - cholesterol v krvi. Normální funkce močové soustavy. Prebiotikum. Antioxidant. Normální trávení - stimulace. Normální činnost žaludku. Detoxikace – vylučování. Normální trávení - chuť k jídlu. Přirozená obranyschopnost - odolnost. Normální funkce žaludku - PH rovnováha. Normální funkce dýchacího systému.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině. Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 2x denně 10 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

550,00 Kč
cena včetně DPH