Cordyceps

Cordyceps (bylinná tinktura - CityShaman). Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt z plodnic vitální (funkční) houby housenice červené. Housenice červená (Cordyceps militaris) má stejné účinky jako housenice čínská. Více kniha: Socha, Vít - Houby z boží lékárny - léčivé houby v terapii a kuchyni str. 182 - 185. Dále Buhnerův protokol - kniha Přírodní antivirotika (297 - 309). Tinctura Cordycepsis basidiocarpus. Tincture Cordyceps basidiocarp.

Housenice červená (Cordyceps militaris, čeleď paličkovité - Clavicipitaceae, SK: Húsenica červená). Tinktura má mj. imudomodulační účinek. Imunomodulátor. Mitochondriální adaptogen - zvyšuje využití kyslíku v mitochondriích, stimuluje produkciATP (adenosintrifosfátu) mitochondriemi a chrání mitochondrie před nežádoucími vlivy. Více ve výše uvedených knihách.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině. Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury. 

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, vitální (funkční) houba housenice červená.

Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Doporučená denní dávka: 2x denně 10 kapek. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky. Mírně ředí krev. 

Kontraindikace: při užívání imunosupresiv, i když klinická studie dokázala, že u 69% pacientů s transplantovanou ledvinou užívajících imunosupresivum (cyklosporin) a zároveň housenici nedošlo ke snížení účinku léku, naopak lék pacient lépe snášel - housenice potlačovala vedlejší účinky léku. Jiné studie přímo ukazují na imunomodulační účinky housenice.

500,00 Kč
cena včetně DPH